Kapişonlu kolay bebek tulumu yapılışı (anlatımlı)

4
3849

Kapişonlu kolay bebek tulumu modeli nasıl yapılır ?

Kapişonlu kolay bebek tulumu yapılışı (anlatımlı)
Kapişonlu kolay bebek tulumu yapılışı (anlatımlı)

Tulumun yapılışı :

ARKA: otuzbeş ilmekle bacak kısmından başlanır. İç taratan her on sırada bir birer ilmek artırılarak düz örülecek. yirmidokuz cm’de tulumun ağ kısmına yaklaşınca her sırada sekiz defa birer İlmek artırılaraksonraki sıralarda sırayla üç İlmek beraber, iki ilmekberaber ve diğerİlmekler birerbirer kesilip kalan ilmeklerbekletilir. Diğerbacakda aynı sıralı işlemlerleyapılıp, kalan ilmeklerbekletilen ilmeklerle birlikte tek şişte birleştirilir ve yirmidört cm örülerek kolevi için iki – bir ilmek kesilir . Daha sonra onbeş cm daha örülerek ilmeklerkesilir.

ÖN: otuzbeş ilmek başlanır. Arka bedende yapılan sıralı İşlemler takip edilerekörülür. Tulumun ağkısmından İtibaren yirmidört cm örgülenip kol evi İçin 2+1 kesillr.yedi cm daha örüldükten sonra önyaka için dört+üç+iki+bir+bir+bir+bir+bir ilmek kesilir. bir cm-daha örgülenip ilmeklerkesilerek bitirilir. Bedenin diğer yarısıda aynı şekildeyapılır.

KOL: Omuzlardikilir veşişe altmış ilmek toplanarak yirmiyedi cm düz örgülenip İlmekler kesilerek kel bitirilir.

YAKA: Önbedenin yakakısmı için şişe onsekiz ilmek toplanarak dört sıra çift lastik örülür.

KAPÜŞON: doksan ilmek başlanır. bir cm tekli lastik örülür. Üzerine onsekiz cm düz örgü İledevam edilir, ilmek sayısı otuzsekiz+yirmidört+otuzsekiz olarak üçee bölünüp, ortadaki ilmek sayısı sabit kalarak her İki taraftan düz örgüyle devam edip her sıradabirer ilmek keserek İlmek sayısıbitene kadar örülür. Daha sonra iki cm daha örgülenip İlmeklerkesilerek bitirilir.

yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız