İki Şişle Saç Örgülü Patik Modeli Yapılışı

13
2383

İki Şişle Saç Örgülü Patik Modeli Nasıl Yapılır ?

Değerli takipçim Mehtap Hanıma söz vermiştim iki şişle örülen patik örnekleri bulacağıma…Bir süredir minik kelebeğim yani yeğenimi görmeye Ankara ‘ ya geldiğimden çok ilgilenemesemde sitemle telafi edeceğimin sözünü vererek bulduğum bir modeli paylaşmak istiyorum…(=

İki Şişle Saç Örgülü Patik modeli Yapılışı
İki Şişle Saç Örgülü Patik modeli Yapılışı

Yapılışı :

Patiğe ELLİ ilmek atarak başlayın. BEŞ haraşo İKİ düz İKİ ters ALTI düz İKİ ters İKİ düz ON İKİ haraşo İKİ düz İKİ ters ALTI düz İKİ ters İKİ düz BEŞ haraşo örün. Düze düz , terse ters olarak örülecek ve ALTI düz ilmeği SEKİZ sırada bir saç örgüsü yapın. Saçörgüleri tamamlanınca başta ki BEŞ haraşoyu kesip tümünü haroşa olarak devam edin. Ayak boyunuza ulaşınca uçlarından eksilterek daraltın. sonra ikiye katlayıp dikin.

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

13 YORUMLAR

 1. Sevgili Mehtap hanımcığım aynı patiği ben de tarifteki gibi ördüm .Sizin de dediğiniz gibi biraz büyük oldu. Fakat ikincisinde taban kısmını 12 yerine 15 ilmek yaptım dar olmaması için, ayak bileğindeki kesimden sonra burun için kesmeye başlamadan önceki haraşo sırasını da kısaltarak 12 sıra haraşo ördüm. 3.5 nolu şişle gayet güzel oldu.
  Umarım size yardımcı olabilmişimdir!

 2. üstünden epeyce zaman geçmiş ama şimdi gördüm öreneği ve bayıldım ellerinize sağlık .sizden ricam 5 şişle patik yapımınıda yayınlarsanızçok sevinirim

  • Sevgili Mehtap hanımcığım aynı patiği ben de tarifteki gibi ördüm .Sizin de dediğiniz gibi biraz büyük oldu. Fakat ikincisinde taban kısmını 12 yerine 15 ilmek yaptım dar olmaması için, ayak bileğindeki kesimden sonra burun için kesmeye başlamadan önceki haraşo sırasını da kısaltarak 12 sıra haraşo ördüm. 3.5 nolu şişle gayet güzel oldu.
   Umarım size yardımcı olabilmişimdir!

 3. benim gibi acemiler için söylüyorum kesmeleri yapamadım:)beş haraşoyu kestikten sonra 2 sırada bir birer ilmek kestim öyle benzedi resimdeki patiğe.

  • Sevgili Mehtap Hanımcım ; bilgilendirme yorumunuz için teşekür ederim size…(=
   Ayak numaranızıda yazarsanız sanırım aynı ölçülerde ki misafrlerimiz için şahane olur…(=
   İlginize ve desteğinize teşekkür ederim…(=…Sevgiler…(=

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız