Çocuklar İçin Örgü Kar Şapkası Yapılışı (Anlatımlı)

0
1260

 

Sizin yaşadığınız şehri bilmem ama dün mersin en sıcak günlerinden birini yaşadı…Bu sıcaklarda sıcacık örgü modelleri paylaşmak pek iyi bir fikir olmasa da sizleri kışa hazırlamak lazım öyle değil mi…(= örgü modelimiz çocuklar için örgü kar beresi ; soğuk bir iklimde yaşıyorsanız ve de çocuğuma atkı taktırsam bere takmıyor , bere taktırsam atkı takmaz diyenlerdenseniz bu model sizler için…(=

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

Çoçuklar için örgü kar şapkası modeli yapılışı Anlatımlı
Çoçuklar için örgü kar şapkası modeli yapılışı Anlatımlı

 

Çocuklar İçin Örgü Kar Şapkası Nasıl Örülür ?

YETMİŞ İKİ ilmek başlanır, İKİ cm İKİ + İKİ lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Şapka boyu ON BİR cm örüldükten sonra ilmekler ortalanır ve ortada ki ON İKİ ilmek şapka bitene kadar geri dönüşlerle örülür. Her sırada ON İKİ ilmeğin her 2 tarafında ki ilmekler BİRER ilmek kesilmeye başlanır. ON İKİ ilmeğin kenarlarında ki ilmekler bitince, her 2  tarafından şişe YİRMİ BEŞER ilmek çıkarılır. Şapkanın çene altına gelen kısmından ON ilmek artış yapılarak toplam SEKSEN İKİ ilmeğe ulaşılır. İKİ cm BİR+BİR lastik örülüp, selanik örgüye geçilir. DÖRT cm selanik örüldükten sonra ilmekler bir defa da kesilerek bitirilir.

ÖRGÜ GÖZ YAPILIŞI:
3391 renk no.lu iplikle DÖRT zincir çekilip, birleştirilir. İçine SEKİZ adet sık iğne yapılır.Üzerine 6973 renk no.lu iplikle her sık iğnenin üzerine İKİŞER adet, toplam ON ALTI adet trabzan yapılır.Sonra ki sırada 208 renk no.lu iplikle her trabzan üzerine İKİŞER  trabzan, toplam OTUZ İKİ adet trabzan yapılarak gözler tamamlanır. Kaşlar için ise son sıra 2 parçaya ayrılır ve 1 tarafının üzerine 3391renk no.lu iplikle her trabzan üzerine BİRER trabzan yapılarak bitirilir. İKİ adet yapılır, şapkanın ön ortasına dikilir. 2 gözün ortasına tığ ile 145 renk no.lu iplikle BİR adet fıstık yapılır. Şapkanın tepesinin her iki tarafına renkler karıştırılarak püskül yapılır ve de bitirilir. Şapka boyun kısmından dikilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız