Zambak İple Örülmüş Tığ işi Örgü Bayan Şal Modeli Yapılışı ( Anlatımlı ve Şemalı )

0
2372

 

Örgü şallarla çok aram yoktur aslında kullanmak bana hep zor gelmiştir…Ancak çok zarif şekilde kullanan bayanlar olduğu da bir gerçek. Bu paylaşımım işte bu zarif  bayanlar için…(=  Örgü şal modeli 5 numaralı tığ , Zambak K010 Beyaz 4×100 gr ve Galaxy Gri KF355 1×100 gr iple örülmüş.Yapılışı aşağıda yer alıyor tığ işi bilenlerin çok rahat anlayacağı şeması da mevcut. Fikir benden yapmak sizden…(=

 

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

Tığ işi anlatımlı ve şemalı örgü şal modeli
Tığ işi anlatımlı ve şemalı örgü şal modeli
Tığ işi anlatımlı ve şemalı örgü şal modeli
Tığ işi anlatımlı ve şemalı örgü şal modeli

Tığ işi örgü şal modeli yapılışı :

Modelimizi yapmaya beyaz renkli iplikle 136 cm uzunluğunda zincir çekerek başlıyoruz.

1.sıra: ÜÇ adet tekli tırabzan,BİR zincir çekilip BİR zincir boşluk bırakılır, tekrar ÜÇ adet tekli tırabzan şeklinde sıra sonuna kadar tekrarlanarak örülür.

2.sıra: Galaxy iplik ÜÇ kat yapılarak kullanılır. Örgünün her iki yanı için BİRER adet tekli tırabzan, diğer kısımlar BİRİNCİ. sırasında uygulanan BİR zincir üzerine DÖRT adet tekli tırabzan yapılıp ALTI zincir çekilir, DÖRT adet tekli tırabzan boşluk bırakılarak, sonraki BİR zincir üzerine DÖRT adet tekli tırabzan şeklinde sıra sonuna kadar tekrarlanarak örülür.

Örgü bitimine kadar sırasıyla BİRİNCİ.  ve İKİNCİ sıra tekrarlanarak örülür.

. Örgü boyu KIRK İKİ cm olduğunda bitirilir.

Örülen parçanın çevresine Zambak beyaz renkli iplikle BİR sıra tekli tırabzan örülürken, köşelerde aynı yere BEŞER adet tekli tırabzan yapılır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız