Tül Fırfırlı Örgü Bayan Elbisesi Modeli Yapılışı ( Anlatımlı )

0
461

 

BAYILDIM…(= Bugün sizler için çok ama çok sevimli bir bayan örgü elbise modeli buldum.Bulduğum andan sizlerle paylaşacağım ana kadar da çok sabırsızlandım .Kısaca örgü modeli mizden bahsedeyim.Bayan örgü elbisesi nin alt kısmında puanlı tül fırfır kullanılmış.Aynı puanlı tül fırfır örgü bayan elbise modelinin üst kısmından da şerit olarak geçirilmiş.Yapımı oldukça kolay. Kullanılan ip AK-SOFT K940 3X100 gr , kullanılan Şiş No: 5 .Eteklerinde ise Puantiyeli Tül Fırfır kullanılmış.Dilerim gördüğünüzde en az sizlerde benim kadar heyecanlanırsınız…(=

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

Etekleri tül fırfırlı iki renkli örgü bayan elbisesi modeli yapılışı (anlatımlı)
Etekleri tül fırfırlı iki renkli örgü bayan elbisesi modeli yapılışı (anlatımlı)

 

Tül Fırfırlı Örgü Bayan Elbisesi Modeli Yapılışı :

Örgü bayan elbisesinin ön kısmı DOKSAN BEŞ ilmekle başlanarak, İKİ sıra haraşo örülür. BEŞ sıra düz örgü örüp sonra ki sırada her ilmeğe bir delik gelecek şekilde puantiyeli tül fırfırla BİR sıra örülür. Aksoft ip  ile ÜÇ sıra düz örgü örülür. DÖRDÜNCÜ Sırada belli aralıklarla BEŞ ilmek kesilerek ilmek sayısı DOKSAN ilmeğe düşürülür ve BİR sıra tül fırfırla birlikte örülür. Bu şekilde her BEŞ sırada bir tül fırfırla birlikte örmeden bir önceki sırada belli aralıklarla BEŞ ilmek kesilerek etek daraltılır. İlmek sayısı ALTMIŞ olduğunda kesme işlemi yapılmadan BEŞ sıra aksoft  ip ile, BİR sıra fırfır iplikle örmeye devam edilir. Toplam boy OTUZ YEDİ cm ) ON ÜÇ sıra fırfır) olduğunda, bir sırada belli aralıklarla OTUZ İKİ ilmek arttırılır. DOKSAN İKİ ilmekle YEDİ cm BİR ters, BİR düz lastik örülür. Düz örgüye geçilirken belli aralıklarla YİRMİ İKİ ilmek kesilerek YETMİŞ ilmekle YİRMİ ALTI cm  düz örgü örülür. İKİcm 1+1 lastik örgü örülüp ilmekler BİR defada kesilerek bitirilir. 

Örgü bayan elbisesinin arkası ön ile aynı ölçülerde örülür. Puanlı fırfır 2 ‘ye katlanarak elbisenin straplez göğüs kısmında ki lastikten geçirilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız