Saç örgülü spor bayan hırkası modeli yapılışı (anlatımlı)

0
506
saç örgülü spor bayan hırkası modeli
saç örgülü spor bayan hırkası modeli
saç örgülü spor bayan hırkası modeli
saç örgülü spor bayan hırkası modeli

Bu spor bayan hırkası için 7 numaralı şiş kullanıyoruz…

YAPILIŞI:

ARKA: ELLİSEKİZ ilmekle başlayıp  2 cm ÇİFT lastik örüyoruz. birSonraki sırada altı ilmek eksiltip elliiki ilmek ile devam edilir. otuzsekiz cm ters örgü ördükten sonra kolu 3+2+1 olarak kesilir. yirmi cm daha örüp omuzlar kapatılır. Omuz genişliği oncm olacak.

ÖN: yirmiiki ilmekle başlayıp iki cm lastik örün. Sonraki sırada sekiz ters, iki ilmeği biralın, bir ipdolayıp, birters örün, altıdüz (saç örgüsü için), 1 ters örüp iki ilmeği bir alın, bir ip dolayıp, bir düz ile bitirin. Bu şekilde otuzsekiz cm örerken saç örgülerini oniki sırada bir döndürün. kolu 3+2+1 olarak kestikten sonra, delikli ajuru yaka kenarında, saç örgüsünün diğer tarafından omuza kadardevam ettirin. Kol kesiminden sonra yakaiçin 4 sırada birbirer ilmek eksiltin.

CEP: oniki ilmekle başlayıp 4 cm .ift lastik ördükten sonra bedene dikin.

KOL: otuz ilmekle başlayıp iki cm lastik örün. Kol kesimine kadar otuzsekiz cm ters örerken, belli aralıklarlasağ ve soldan birerilmek olmak üzere dört defa ilmek arttırın. Kolu 3+2+1 olarak kesin.

YAKA LASTİĞİ: Arka ortaya kadar 90 ilmek çıkarıp 16 sıra lastik örün. Sonra etekten başlayarak 50 ilmeği kesin. Kalan ilmekleri 18 sıra örüp, 16 ilmek daha kesin. Kalan ilmekleri 25 sıra örüp, 12 ilmek daha kesin. Kalan ilmekleri onbeş sıra daha örüp, kırkıncı sırada bitirin. Aynı işlemidiğer yakayada uygulayıp ensededikin.

tüm yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız