Prof. Dr. Ahmet Maranki — Enginar yaprağı (kökü) kürü – Zeytin yaprağı kürü

5
4093

Prof Dr Ahmet Maranki bugün yine çok değerli bilgiler verdi.Özellikle bir kaç yıldır kullanmaya başladığımız enginarın yemeklerde kullandığımız kısmının enginarın sadece % 10 ‘ u olduğunu söyleyen Maranki asıl etken maddelerinin enginarların kabukları ve köklerinde bulunduğuna dikkat çekti.Enginarın etken maddeleri olarak sinarin sinmarin ünülin vede sadece deve dikeni ve enginarda olan lüteolin bulunuyormuş.İyi kolestrolü arttırması vede Hepatit B ve Hepatit C yi düzeltmesi vede sperm arttırma özelliği dolayısıyla doğurganlık artırması enginarın sayısız faydaları arasında en dikkat çekenleri.Enginarın meyvesini yemeklerimizde haftada iki kez kullanmamaız gerektiğini söyleyen maranki yaprakları ve köküyle yapılan kürlerinde mutlaka kullanılması gerektiğine dikkatleri çekti.İşte o kürlerin tarifleri ..;

Prof Dr Ahmet Maranki ' den Enginar Kürü Tarifi
Prof Dr Ahmet Maranki ' den Enginar Kürü Tarifi

Enginar yaprağı (kökü) kürü nasıl yapılır ?

Kükünü ve yapraklarını alıp tabi ortamda 15 – 20 gün kurutuyoruz. Kuruyan sap ve kökleri rondodan geçirip toz haline getiriyoruz.Sonra bu tozları salatalar ,yemeklerin üzerlerine döküp tüketmeye çalışıyoruz.

Özellikle Şeker hastalarının uygulayacağı Enginar kürü tarifi ;

200 ml suya 5 tane kurutulmuş enginar yaprağı koyup 5 dakika kaynatılacak.süzülüp günde 2 defa 1 bardak içilecek.

Yine şeker hastaları için Zeytin Yaprağı Kürü Tarifi :

1 litre suyun içine 1 avuç taze zeytin yaprağı atılıp ; 5 dakika kaynatılıp içilecek.

 

Şeker hastalarının bir gün enginar , bir gün zeytin yaprağı kürünü çay olarak yapıp içtiklerinde daha güzel sonuçları alacağını söyleyen Maranki  tüm hastalıkların çözüm formüllerinin doğada gizli olduğunu bize bir kez daha hatırlattı.

Prof Dr Ahmet Maranki ' den Zeytin Yaprağı Kürü Tarifi
Prof Dr Ahmet Maranki ' den Zeytin Yaprağı Kürü Tarifi

5 YORUMLAR

 1. pazardan bugün enginar ve yapraklarını aldık.pazarcı arkadaş gölgede kurutup bir bezde saklamamızı söyledi.ben kanser hastasıyım vede karaciğer metaztasım var.iyi geldiğini söyledi.sormak istediğim bu yaprakları yıkayıp mı kurutacağız yoksa yıkamadanmı?en kısa zamanda soruma cevap alabilirsem sevinirim

  • elbetekki yıkamalısınız hatta sirkeli suda en az 15 dk bekletp öyle durulayıp sonradan birsekilde hızlıca ıslaklıklarını alıp güneşte güzelce kurutun s,ze acil şifalar ama çok daha etin olan birşeklini tavsiye edebilirim ama buarada malesef gereksiz bilgi kirliliği için paylaşmaktan yana değilim.

 2. anlamadığım bişey var ve bu genelde böle anlam veremiyorum…eyvallah insan sağlığı için uğraşıyorsunuz ama eksik bilgiler veriyorsunuz mesela:
  hastalarının uygulayacağı Enginar kürü tarifi ;
  200 ml suya hazırlanan kür günde 2 defa 1 bardak nasıl içilecek zaten 200 ml su hemen hemen bir bardak nasıl oluyor ayrıca bu kür aç karnınamı tok karnınamı içilecek ?
  bilgi paylaşınca güzel ama eksik olmamak şartı ile..
  hoşçakalın

  • Sevgili Kaan sanırım yanlış anlaşılmışım…(=…200 ml ile yapılan tarif bir içimlik.yani bu işlemi günde 2 defa yapacaksınız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız