Makyajda Yeni Trend ” Siyah Ruj ” – Peki En İyi Siyah Ruj Markaları Nelerdir ?

0
552

Merhaba sevgili dostlar. Bugün sizlere biraz da 2017 makyaj modası ile ilgili paylaşım yapmak istedim.Konu başlığımız ise siyah dudaklar 🙂 İlk olarak 1920 li yıllarda ortaya çıkan siyah ruj 1930 lu yıllarda Kraliçe Elizabeth’in kullanmasıyla altın çağını yaşamıştır.Tekrar trend olması için epeyce zaman geçtiği doğrudur. Fakat 2016 moda haftasında tekrar dudakların siyahlaşmasıyla uzun yıllar sürecek olan bir moda akımı olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır.

Türkiye’de ise işte benim stilim show programının jüri üyelerinden Nur Yerlitaş ve İvana Sert ‘ in öncülüğünde tüm yarışmacı kızların dudağında sıklıkla görmekteyiz.

Peki siyah ruj kullanıldığında nasıl bir makyaj uygulamalıyız ? Eğer siyah ruj kullanacaksak gözlerde ağır fatlar kalın göz kalemlerinden kaçmalıyız. İnce bir göz kalemi ve biraz rimel siyah rujumuzu tamamlamaya yeterli olacaktır. Kullanacağınız ortama göre siyah rujunuzu parlak siyah ruj modeli yada mat siyah ruj modeli olarak seçmeniz mümkün.

Peki en iyi ve kaliteli siyah ruj markaları nelerdir ? Mac markasının First Matte Lipstick in True Black adlı siyah ruju yada Manic Panic Black Lipstick Raven Gothic Vintage siyah rujunu şiddetle tavsiye ederim.

Siyah ruju çok sert bulup benzer bir etki yaratmak isteyenler için ise koyu mor ve koyu bordo da bu yılın trendlerinden bilginize 🙂

Siyah ruj için son söyleyeceğim husu ise siyah ruj nasıl sürülür ? sorusuna cevap olacaktır.Siyah ruj sürmeden önce dudaklarınıza mutlaka nemlendiri sürmeye özen gösterin.siyah göz kalemiyle çerçevesini yaptığınız dudaklarınıza mutlaka rujunuzu ruj fırçasıyla uygulayınız.Sevgiler…(=

En iyi siyah ruj hangi markaya aittir Siyah ruj nasıl sürülür ?
En iyi siyah ruj hangi markaya aittir Siyah ruj nasıl sürülür ?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız