Kuş Figürlü Örgü Çocuk Beresi Modeli Yapılışı ( Anlatımlı )

0
326

 

Bugün sizlerle minik kurabiyeleriniz için sevimli bir örgü şapka modeli paylaşmak istedim.Yapımı oldukça pratik. Örgü çocuk şapkamız için  ZAMBAKRenk No: K1001-K650 ve K632 ipleri kullanıyoruz.Kullanılan şiş numarası ise 3.5. Düz ve ters örgü tekniğini bilen herkesin kolayca yapabileceği bu örgü modeli yavrularınızı için kış aylarına güzel bir hazırlık olacaktır…

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

Kuş figürlü örgü çocuk beresi modeli yapılışı (anlatımlı)
Kuş figürlü örgü çocuk beresi modeli yapılışı (anlatımlı)

 

Kuş Figürlü Örgü Çocuk Beresi Modeli Nasıl Örülür :

Örgü çocuk beresini yapmak için YİRMİ ALTI ilmekle İKİ ters, İKİ düz olarak ÜÇ sıra lastik örün. Düz örgüye geçerek YİRMİ ÜÇ sıra örün. Sonra ki düz sıralarda sağdan ve soldan BİRER  ilmek olmak üzere ÜÇ kez arttırma yapın. OTUZ İKİ ilmekle örgüyü bitirin. Aynı parçadan BİR tane daha örün.

GRİ PARÇAYI YAPMAK İÇİN : ÜÇ ilmekle haraşo örmeye başlayın. Her düz sırada örgünün sağından ve solundan şişe yeni ilmek atarak BİRER ilmek artırın. YİRMİ DOKUZ ilmek olduğunda bitirin.

GAGAYI YAPMAK İÇİN: ÜÇ ilmekle düz örgüye başlayın. Sağdan ve soldan BİRER  ilmek arttırma yaparak YEDİ sıra örün. Dikerken ters tarafı görünecek şekilde dikin.

GÖZÜ YAPMAK İÇİNTığ ile uzun zincir çekin ve dolayarak dikin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız