Kapşonlu Örgü Bebek Hırkası Modeli Yapılışı ( Anlatımlı )

1
13787

Merhaba sevgili dostlar… Örgünün en güzel iki hali hep söylediğim gibi bebek örgü modelleri ve amighrumi örgü oyuncak modelleridir. Amigurumi örgü oyuncak modelleri ile ilgili elimden heldiğine çok örgü modeli paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlerle kışı atlatmış olsakta gelecek kışa hazırlık olması dileğiyle bir kapişonlu bir örgü hırka modeli paylaşacağım.

Gelelim mpdelimizin yapılışına… Kapişonlu örgü bebek hırkası modelimiz haroşa örgü ile örülmüş olup 1 yaş için uygundur. Eğer siz örgü kapşonlu bebek hırkası modelimizi 2 3 yaş için yapmak isterseniz sayıları 10 ilmek arttırabilirsiniz. Aşağıda kapşonlu örgü bebek hırkası modelimizin yapılışı yer almaktadır.

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin ( =

Kapşonlu haroşe örgü bebek hırkası modeli yapılışı anlatımlı
Kapşonlu haroşe örgü bebek hırkası modeli yapılışı anlatımlı

Kapşonlu haroşe örgü modeli nasıl örülür ?

Örgü modelimizi örmeye koldan başlıyoruz örmeye KIRK İKİ ilmek atıp başlıyoruz. OTUZ BEŞ sıra haraşo örüyoruz. OTUZ BEŞ sıra sonra YİRMİ YEDİ ilmek sağ ve soldan ekliyoruz. püf noktası ise başladığımız yer koluydu orası haraşo örgü olacak arttırma yaptığımız yeri ters örgü öreceğiz arkadan düz olacak.

YİRMİ YEDİ sıra arttırmadan sonra on yedi sıra(haraşo dişi) daha örüyoruz.

Yaka kesimi için DOKUZ ilmek kesiyoruz. On iki sıra daha örüyoruz sağda arttırma yaptığımız yeri ( ön kısım oluyor orası). On iki sıra örüp kesiyoruz bitiriyoruz.

arka için ise ON YEDİ sıra daha örüyoruz. sonra başka bir şişe KIRK adet ilmek atıyoruz YİRMİ YEDİ ilmek ters , ON ÜÇ ilmek haraşo olarak örülecek ( diğer ön tarafı yapıyoruz şu anda) yarı kısmına kadar ON İKİ sıra örüyoruz. sonra şişimize yarı kısmını ördükten sonra şişimize DOKUZ ilmek daha ekliyoruz arkanın kalan kısmı ile birleştiriyoruz örmeye  devam ediyoruz.

DOKUZ ilmek arttırıp tüm ilmekleri birleştiriyoruz ve geri kalan arka kısmı örüyoruz. ve sağdan ve soldan YİRMİ YEDİ ilmek kesip tekrar OTUZ BEŞ diş kol için haraşo örüyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız