İncili Örümcek Örgü Bebek Yeleği Yapılışı ( Anlatımlı )

0
2210

 

Çok kokoş bir modeller karşınızdayım bu kez…(= Örgü bebek yeleğimiz hem değişik bir teknik olan örümcek örgü ile örülmüş hem de örümcek örgülerin üstü incilerle süslenmiş. Anlayacağınız oldukça cicili bicili olmuş…Eğer süsümden ödün vermem  bebişimede verdirmem diyenlerdenseniz bu örgü bebek yeleği modeli sizler için…(=

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

Örümcek örgü tekniği ile örülmüş örgü bebek yeleği modeli yapılışı anlatımlı
Örümcek örgü tekniği ile örülmüş örgü bebek yeleği modeli yapılışı anlatımlı

İncili Örümcek Örgü Bebek Yeleği Nasıl Örülür ?

Önün yapılışı OTUZ zincir çekerek başlıyoruz. YİRMİ BİR sıra tunus örgü ördükten sonra BEŞ ilmek kol için kesiyoruz beş sıra daha örüyoruz yaka kesimine başlıyoruz sırasıyla ÜÇ – İKİ – BİR – BİR – BİR ilmek kesiyoruz başlangıçtan itibaren KIRK DÖRT sıra tunus örgü olunca kalan ON YEDİ  ilmeğide kesiyoruz.Arkası ALTMIŞ İKİ zincirle başlıyoruz 22 sıra ördükten sonra her iki taraftan da BEŞ  ilmek kesiyoruz arkada KIRK DÖRT sıra olunca bütün ilmekleri kesiyoruz. sonra tığla altını inci ile tığ yardımı ile istediğinin modeli koyabilirsiniz örnek örümcek örgü ile örülmüştür.
Örümcekli yere başlamadan BEŞ tane ÜÇLÜ trabzan örüyoruz sonra 1 örümcek yapıp yeleğe batıyoruz sonra tekrar bir örümcek ÜÇLÜ trabzan …..ÜÇLÜ trabzan 1 örümcek BEŞLİ trabzan bu ilk sırada hiç inci kullanmıyoruz.

dönüşte BEŞLİ trabzan İKİLİ örümcek sonra ÜÇLÜ  trabzanın üstüne inci gelecek ikili örümcek

3. sıra incili olan yerlere sık iğne ikili örümceklerin üstüneÜÇLÜ trabzan gelecek

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız