Evde Doğal (Organik) Saç Boyası Nasıl Hazırlanır ?

0
3168

 

Bir süreliğine örgü modelleri ile ilgili paylaşımlara ara verip sizlerin karşısına uzun zamandır paylaşmak istediğim  konularla çıkmak istiyorum.Bugün ki paylaşımım evde doğal yollarla saçımızın rengini nasıl koyulaştırıp , açabileceğimiz hakkında.Eğer her boyadan sonra yıpranan saçlarınızdan ve kuaförlerin kabartılmış ücretlerinden bıktıysanız yazıma göz atmanızı öneririm…(=

Evde organik boya nasıl yapılır ? Doğal yollarla saç koyulaştırma , beyaz kapama ve saç rengini açma
Evde organik boya nasıl yapılır ? Doğal yollarla saç koyulaştırma , beyaz kapama ve saç rengini açma

 

BİBERİYE ve ADA ÇAYI =

Özellikle saç koyulaştırma ve beyazları kapamada mucizevi bir etki göstermektedir.

Yapılışı ve kullanılışı : Yarım fincan biberiye ve ada çayından bir tencereye koyun, üzerine sıcak su dökün.
İKİ gün boyunca demlenmesini bekleyin. Yıkayıp iyice kuruttuğunuz saçlarınıza sürün.. Yirmi dakika bekledikten sonra durulayın.

TARÇIN ve BAL =

İKİ kaşık bal ve zeytin yağını karıştırın. İçine BİR çorba kaşığı tarçın ekleyin. Saçınıza sürün 30 dakika kadar bekletin. Haftada İKİ kez yapılırsa saçınız iki tona kadar açılır.

CEVİZ KABUĞU İLE GELEN SİYAHLIK =

Tülbente koyduğunuz ceviz kabuklarını bir miktar suda kaynatıp saçınıza 1 saat arayla iki defa sürün.saçınıza gizemli bir siyahlık gelecektir.(ceviz kabuğu kına gibidir lekesi geçmez eldiven kullanıp dikkatli sürmeyi unutmayınız)

KIZIL RENK İÇİN SOĞAN KABUĞU =

Soğan kabuklarını bir tencereye alıp su katıp kaynatın.Bu su ile saçınızı durulayın.Özellikle kızıla boyalı saçlarda daha gizemli bir kızıl rengine ulaşmanız mümkün.

DOĞAL OKSİDAN NASIL YAPILIR ?

Saçımızı en çok yıpratan kimyasalın yani oksidanın organik olanını evde yapabileceğinizi biliyor muydunuz ? Balın içine atacağınız biraz kabartma tozunu karıştırıp saçınıza sürün.1 saat beklettikten sonra durulayın.Düzenli olarak yaptığınızda saçınızın açıldığını göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız