Erkek Bebekler İçin Atatürk Yeleği Modeli Yapılışı (Anlatımlı)

0
5458

 

Atatürk ; yüce önderimiz…Söylenecek ne çok şey var onun hakkında,,,Sayfalar dolusu yazılacak ne çok başarısı var.Türkiye ‘ nin en büyük şansı…Erken kaybedilmiş bir kahraman. İleri görüşlü fikirlerinin yanında hep çok şık bir adam oldu.Bu örgü modelimiz de Atatürk ‘ümüzün sürekli üstünde gördüğümüz o meşhur yeleklerin örgüye dönüşmüş şeklini göreceğiz.Modelimiz hem şema hemde yazılı açıklama ile anlatılmış.Kolay ve anlaşılır bir örgü bebek yeleği modeli…

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

Erkek bebekler için örgü Atatürk yeleği modeli yapılışı (anlatımlı)
Erkek bebekler için örgü Atatürk yeleği modeli yapılışı (anlatımlı)
Erkek bebekler için örgü haroşa Atatürk yeleği modeli yapılışı (anlatımlı)
Erkek bebekler için örgü haroşa Atatürk yeleği modeli yapılışı (anlatımlı)
Erkek bebekler için örgü Atatürk yeleği modeli yapılışı ve şeması (anlatımlı)
Erkek bebekler için örgü Atatürk yeleği modeli yapılışı ve şeması (anlatımlı)

 

Erkek Bebekler İçin Atatürk Yeleği Modeli Nasıl Örülür ?

Örgümüze 3 ilmek atarak başlıyoruz.ON İKİ ilmek olana kadar her sırada arttırarak haraşo (haroşa) örülüyor. ON İKİ ilmekten sonra yine her sıra arttırıp ortasını düz örerek (yanlarda ALTIŞAR ilmeklik haroşa  çerçeve yapın), ortada ON ALTI sıra düz örgü elde edeceksiniz. Sonra arttırmayı bırakıp YİRMİ İKİ sıra örmeye devam edin. Kolu ÜÇ-İKİ-BİR-BİR-BİR-BİR olarak keseceksiniz. Yakayı da kolun 2. 1 kesiminden itibaren ilk sıra İKİ daha sonrakileri BİR olarak ON İKİ ilmek haroşa kalana kadar kesin ve ON İKİ sıra örerek örgüyü bitirin.

Ön cepleri ON ÜÇ ilmek haroşa olarak DÖRT sıra örüp dikin.

Arka kısımı : ELLİ ilmek başlayarak DÖRT sıra haroşa örün. Daha sonra yanlarda yine ALTIŞAR ilmek haroşa bırakıp orta kısmı düz örerek YİRMİ İKİ sıra örüp kol kısmını da ön tarafta ki gibi yaptıktan sonra, yine ON İKİ sıra örerek örgüyü kesin.


Arkada ki üçgen de YİRMİ YEDİ ilmek başlayıp ON İKİ ilmek ördükten sonra ÜÇ ilmek beraber alıp yine ON İKİ ilmek örün. Bir sonra ki sırada ON BİR ilmek örüp yine ÜÇ tane ilmek beraber alıp ON BİR ilmek örün. Bunu DOKUZ ilmek olana kadar yaptıktan sonra kesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız