Çocuklara örgü Kelebekli şapka (anlatımlı)

0
232

Kelebekli şapka yapılışı:7 zincir çekin. Üzerine sık iğne dolgu yapın. 2. sırda bir tek bir çift batın. 3. sırada gene arada çift batarak çoğaltma işlemine devam edin.

Burada amaç bombe vermeden devam etmek. Yani elimizdeki örgüyü düz bir yere koyduğumuzda tabak gibi dümdüz olacak. Gerekli büyüklüğü şapkanın tepe kısmı için yarı çapı 8 cm olan bir daire örülür.Bunu çocuğunuzun başını ölçerekde ayarlayabilrsiniz..

Çocuklara örgü Kelebekli şapka anlatımı
Çocuklara örgü Kelebekli şapka anlatımı

Bu büyüklüğe eriştiğimizde her sırayı örerek devam edeceğiz. Artma işlemi yok. Her tur sık diş yaparak taaa ki alnımıza gelene dek. Bere anlımıza geldiğinde gene arttırımlar başlıyor.
İlk sırada 3 sık diş yapın. 1 kez çift batın. Böylece şapkanın etrafını bir tur dönün.

2. sırada 5 sık diş yapın. 1 kez çift batın. Gene şapkanın etrafını dönün. Bu sistemle şapkayı başınıza geçire geçire boyunu ayarlayabilisiniz. Modelde 9 sıra saydım ama bu kişiye göre değişen bir olay. Herkes kendi başına ( çocuğunun ) göre ölçüp yapabilir. Bittiğinde ipi koparın. Süslemeleri yapalım. kelebek modelinde siper kısmı aşağı doğru…

PAYLAŞ
Önceki İçerikKız Çocukarı için Bob Marley Bere Yapılışı
Sonraki İçerikElastik Örgü Tekniği
Kimmiyim ben...? Meleğim ben ; evet evet bildiğiniz melek...Sadece kanatlarım kırıldığında süpürgeme biniyorum O kadar...(=

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız