Bot tarzı çift renkli bebek patiği modeli yapılışı (anlatımlı)

1
1269


Bot tarzı iki renkli bebek patiği modeli yapılışı (anlatımlı)

PATİK YAPILIŞI :

İstediğiniz renk ipi kullanarak OTUZİKİ ilmekle başlayıp 4 sıra haraşo örülür. Sonraki sırada ON düz örün ve ONİKİ ilmeği keserek ALTI ilmek yapın (her İKİ ilmeği BİR ilmek yaparak) ve kalan ON ilmeği düz örün. Böylece YİRMİALTI ilmek olacak. Sonraki sırada ise ortadaki ALTI ilmeği kesip ÜÇ ilmek yapın. Sonraki sırada ise ÜÇ ilmeği kesip BİR ilmek yapın. Kalan YİRMİBİR ilmeği (10+1+10) ikiye bölüp iki ayrı parça halinde önce İKİ sıra düz sonra SEKİZ sıra ÇİFT lastik örüp bitirin.

İÇ KAPAK YAPILIŞI:

Dilediğiniz  renk ipi kullanarak YİRMİDÖRT ilmekle başlayıp TEKLİ düz ONSEKİZ sıra lastik örüp bitirin. Elde ettiğiniz parçayı patik lastiğinin ÜÇ sıra altından, içten dikin.

Ve işte şirin patiğimiz tamam.sevimli bebeklerinizi bu sevimli bot tarzı patikle ısıtabilirsiniz…yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

1 YORUM

  1. Sonraki sırada ON düz örün ve ONİKİ ilmeği keserek ALTI ilmek yapın (her İKİ ilmeği BİR ilmek yaparak) ve kalan ON ilmeği düz örün. Böylece YİRMİALTI ilmek olacak..

    ya lütfen şurayı daha ayrıntılı anlatır mısınız??? mail atın bişi yapın.. oldukça açıklayıcı olmuş yanii…. hiç bilmeyen bile örebilir nerdeyse…!. baştan mı kesiyoruz, ortadan mı bu ne böyle ya.. adam akıllı anlatım yapın, fotoğraf ekleyin ne ucuz bi siteymişsiniz.. görünce bayılıyoruz adam akıllı anlatım olmayınca sinir krizi geçiriyoruz.. bravo sizin gibi insanlara!!!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız