Bir Yaşında Bebekler İçin Nohut Örgülü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı (anlatımlı)

4
1779
1 Yaşında Bebekler İçin Nohut Örgülü Bebek Hırkası Modeli Nasın Örülür ?
Renginden mi modelinden mi bilmem ama ben bu bebek hırkasını çok beğendim.Çok beğendiğim içinde yaz yaklaşmasına rağmen sizlerle paylaşmak istedim.Gerçi soğuk yörelerde yaşayanlar akşamları bebek yelekleri yada hırkalarıyla bebeklerini serin havadan korumak durumunda kalabiliyor…Yanivardır bu paylaşımı mayısın ortasında paylaşmamda bir hikmet deyip hırkamızın yapılışına geçelim…(=
Bir Yaşında Bebekler İçin Nohut Örgülü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı (anlatımlı)
Bir Yaşında Bebekler İçin Nohut Örgülü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı (anlatımlı)
HIRKAMIZIN YAPILIŞI :
Hırkamızı yakadan başlayarak bütün olarak örüyoruz.
seksen dört ilmek atın.DÖRT sıra haraşo örülür. Sıra başındaSEKİZ ilmeği kenar bantı için haraşo örülür.
SonrakiDOKUZ) ilmek düz,şişe BİR iplik dola,DÖRT ilmek haraşo,şişe bir iplik dola.SEKİZ ilmek düz,şişe BİR iplik dola,DÖRT haraşo,şişe BİR ilmek dola,ON SEKİZ ilmek düz,şişe BİR iplik dola,DÖRT ilmek haraşo,şişe BİR iplik dola,SEKİZ ilmek düz,şişe BİR iplik dola,DÖRT haraşo ör,şişe BİR iplik dola,DOKUZ ilmek düz,kalanSEKİZ ilmeği yine kenar bantı için haraşo örülür. Sonra ki sıralarda örgünün ön yüzünden (arttırma yaptığımız yerlerden) YİRMİ sıra BİRER ilmek arttırılır. Örgü boyu baştan itibaren ON DÖRT cm-ELLİ sıra olduğunda arttırma işlemi tamamlanacak şişte İKİ YÜZ ELLİ İKİ ilmek olacak.
Önleri ve arka ilmekleri beklemeye alıp önce kolları örülecek.(ELLİ DÖRT ilmek)
Beklemede olan ön ve arka ilmeklerini şişe alın YÜZ KIRK DÖRT ilmek olacak.
Örgü boyu ON ALTI cm-ELLİ ALTI sıra olunca bitirilecek.
Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin…(=

4 YORUMLAR

  1. sabahtan beri hesaplama yapıyorum. bir türlü tutturamadım.. nedense yorumlara bakmak aklıma gelmedi. oya hanıma da katılıyorum. nohutuda anlatsaydınız inanın daha verimli vir çalışma olurdu.

  2. nohutlu ornek ıcın baslangıcın 84 ılmek olması gerkıyor yapacak olnların hıc degılse benım gıbı zaman harcamasın. ben lıla rengı yapıyorum harıka oluyor.

    • Sevgili Öznur Hanım ; ilk önce çok teşekkürler siz söylemeseniz yazımda olan yanlışı fark etmeyecektim…GErekli düzeltmeyi yaptım.Bitirdiğinizde resmini bana iletebilirseniz sitemde yayınlamaktan gurur duyarım.Bu arada İYİ YILLAR DİLERİM…(=

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız