Amigurumi tekniğinde gerekli malzemeler nelerdir ?

1
4969

Amigurumi örmeye başlamak için gerekli malzemelerimiz;

-tığ (hook) (akrilik ip )

-ip (yarn)

-tur belirteci (stitch marker-

-herhangi bir metal parça ya da farklı renk ip olabilir)içini doldurmak için boncuk elyaf ya da her ne isterseniz (stuffing)

-ördüğümüz parçaları birleştirmek için dikişe uygun uçlu bir iğne (needle)amigurumi gözler (tamamen isteğe bağlı, arzu ederseniz gözlerini kendiniz işleyebilirsiniz.)

-makas (scissors)

-toplu iğne

İşte hepsi bu kadar..Malzemelerin yanlarına ingilizcelerini de yazdım ki, yabancı sitelerde gezerken göz aşinalığınız olsun.
Unutmadan bir dipnot ekleyeyim; amigurumi örerken genellikle kullanılan tığ numarası 2.5 ve 3.5 olarak değişmektedir. Asıl önemli olan ipinizin kalınlığına uygun bir tığ kullanmanız. İpe büyük gelecek bir tığ kullanırsanız oyuncağınızda iri delikler oluşur ve içini elyafla doldurduğunuzda hiç de hoşunuza gitmeyecek bir görüntüyle karşı karşıya kalırsınız. Emeğimizin boşa gitmesini istemeyiz tabii ki, değil mi?
Sevgiler!

1 YORUM

  1. Merhaba ben yurt dışındayım, öğrenciyim. Amigurumi yapmak istiyorum küçük kalpler yaparak başlayacağım. Daha önce elime hiç tığ almadım hiç bir şey bilmiyorum o yüzden 🙁 Bana yardım edebilir misiniz? size ulaşabileceğim bi adres var mı? Çok sorum var çünkü hangisinden başlasam bilemiyorum 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız